Stojíme při vás: nová výzva podpořila protidluhové aktivity

České nadace a dárci se spojili, aby pomohli neziskovým organizacím zasaženým koronavirovou krizí. Mezi oblastmi, které výzva nesoucí název Stojíme při vás, vybrala k podpoře, jsou i protidluhové aktivity. Tímto dárcům děkujeme za podporu.
Stojíme při vás: nová výzva podpořila protidluhové aktivity

Naším cílem je poskytnout smysluplnou podporu, aby se organizace mohly plně soustředit na ochranu především, ale nejen, těch nejzranitelnějších ve společnosti,” píší dárci sdružení pod výzvou Stojíme při vás na stejnojmenném webu a na stejném místě dodávají: “Chápeme, že nastanou situace, které nikdo z nás nedokáže zatím předjímat, a příjemci, stejně jako dárci, budou muset být flexibilní, aby v této době včas zajistili potřeby ve společnosti.” Mezi nadacemi, které se k výzvě připojily, je např. Nadační fond Avast, Nadace České spořitelny, Nadace Albatros, Nadace Karla Janečka nebo Nadace Blíž k sobě.

Právě posledně jmenovaná nadace, Nadace Blíž sobě, se v rámci výzvy mj. rozhodla podpořit právě protidluhové aktivity. Zejména pak program pro zaměstnavatele, který zajišťuje Institut prevence a řešení předlužení. “

Vážíme si toho, že čeští mecenáši a donátoři vnímají závažnost současné situace. Děkujeme Nadaci Blíž k sobě, že se rozhodla podpořit náš protidluhový program. Dotované aktivity zaměříme především na sociální podniky a neziskové organizace jakožto zaměstnavatele. I na ně totiž ekonomicky dopadla koronavirová krize. Řada z nich přitom zaměstnává lidi topící se v exekuční pasti. Naše současné aktivity směrem k nim jsme posílili tak, aby jsme jim mohli být oporou v této těžké době,” uvádí Radek Hábl, ředitel Institutu.

Program na podporu zaměstnavatelů se řídí heslem “Stráda-li zaměstnanec, strádá i zaměstnavatel” a snaží se proto pomáhat těm firmám, které zaměstnávají lidi s dluhy a exekucemi. Aktuálně Institut spolupracuje například s neziskovou organizací Tamtamy, sociálním podnikem Nové horizonty, z firem pak např. s ePojištění.cz či Tarifomatem.

Text prohlášení včetně všech zapojených nadací a dárců je k dispozici na www.stojimeprivas.cz

Děkujeme.

Zpět na přehled

Nahoru