SERIÁL OBVOĎÁK

Právě pracujeme na přípravě a natáčení komediálního edukačního seriálu Obvoďák. 5dílný webový seriál se tematicky zaměřuje na predátorské taktiky i nejčastější příčiny pádu do dluhů u (mladých) lidí.

Hlavní postavou seriálu je doktor z ordinace kdesi na periferii. Má starosti, topí se v dluzích a vymýšlí, jak z toho ven. Doktor je lůzr, ale ještě větší lůzři jsou jeho pacienti.

 

  • V ČR je 70 tisíc mladých do 30 let v exekuci.
  • Celkem čelí 350 tisícům exekučních řízení.
  • Jen na samotné jistině dluží 20 mld. Kč.

Za tuto situaci často mohou nekalé praktiky predátorských společností a podvodné manipulativní strategie v online prostředí. Dluhy vytlačují mladé lidi ze společnosti a prohlubují mezigenerační chudobu. Nutí je ke zkratkovitému jednání, snižují jejich obranyschopnost a zdravé finanční návyky.

V seriálu se zaměříme na některé z nekalých praktik a jejich dopady. Budou to např. rychlé nebankovní online půjčky, pokuty za jízdu načerno v MHD, zdravotní pojištění nebo online sázky. 

Na seriál bude navazovat marketingová a edukační kampaň, kterou budeme šířit zejména na sociálních sítích (i skrze influencery) a na školách (v rámci pilotu). 

Na seriál se můžete těšit už v roce 2024!

 

Pro více informací kontaktujte Anetu Peškovou Horkou, vedoucí projektu: aneta@institut-predluzeni.cz.

Za projektem dále stojí vedoucí vývoje seriálu a produkce Lukáš Houba, produkční společnost You Are Awesome a celý realizační tým. 

Za finanční podporu projektu děkujeme:

                               

Nahoru