PROTIEXEKUČNÍ program ve firmách

Pokud strádá zaměstnanec, strádá i jeho zaměstnavatel

Situace, kdy zaměstnanec řeší vážné finanční problémy, je náročná nejen pro něj samotného, ale značný dopad má i na zaměstnavatele.

Přímým důsledkem jsou zejména vyšší administrativní a provozní náklady, omezené možnosti motivace zaměstnance k vyšší produktivitě nebo vyšší riziko odchodu z práce.

 

Vyřešíme problém s dluhy vašich zaměstnanců

Finančně stabilnější a spokojenější zaměstnanci jsou produktivnější, kreativnější a více proaktivní. Proto jsme sestavili protiexekuční program, ve kterém pomáháme firmám systematicky řešit finanční problémy zaměstnanců.

S dluhy a exekucemi ve firmách máme mnohaleté zkušenosti, přineseme vám odborný pohled na věc, připravíme vám a zrealizujeme vše, co bude potřeba.

Jak Fungujeme? 

 • Jsme tu pro vás, ať už zadlužení svých zaměstnanců ve firmě již řešíte nebo teprve hledáte cestu, kudy se do toho pustit
 • Poskytneme vašim zaměstnancům dlouhodobou odbornou a právní pomoc, proškolíme HR oddělení i vedoucí pracovníky a pomůžeme vám i s dalšími věcmi, které se týkají oddlužení.
 • Ke každému přistupujeme individuálně tak, abychom našli tu nejlepší cestu. Nejsme finanční poradci ani komerční oddlužovací služba. Orientujeme se primárně na pozitivní společenský dopad a růst zisku společností.
 • „Díky vám už někteří naši zaměstnanci řeší svojí finanční situaci. Jsme rádi, že jim (i nám) pomáháte!“
  Věra Albertová Edgewell
 • "Nejdříve jsme se sami snažili podporovat zaměstnance v tíživé situaci prostřednictvím půjček a podobně, posléze jsme začali využívat podporu z Institutu prevence a řešení předlužení... Poskytli jim komplexní podporu, stabilizovali je po psychické stránce a pomohli jim jejich situaci efektivně řešit."
  Dušan Šenkypl ePojisteni.cz
 • „Spolupráce nám pomohla, protože jsme dříve pomoc s dluhy řešili vlastními kapacitami s částečnou odborností.“
  Jan Štepanik Tarifomat
 • "Vítaná pomoc přišla v létě od Institutu prevence a řešení předlužení, která je jako jediná zaměřená na pomoc firmám. Výsledky po dvou měsících? Proškolený management, HR, i pracovní asistentky, zmapovaná situace všech dlužníků, zatím 1 exekuce zastavena a podán jeden insolvenční návrh."
  Miroslava Kroupová Tamtamy

Co Vám nabízíme

Odborná podpora HR a právního oddělení

Zákonné postupy při přijímání zaměstnanců, srážky ze mzdy, co je zabavitelné a co není, jaké jsou povinnosti a práva zaměstnavatele, kam až zachází informační povinnost vůči exekutorským úřadům. Nejnovější legislativní změny.

Komplexní podpora zaměstnanců

Každý zaměstnanec má možnost využít služeb dluhového poradce, a to online, telefonicky nebo osobně. Součástí této služby je zejména zjištění aktuální výše dluhů, vysvětlení aktuální situace, stabilizace situace, motivace k řešení, asistence při komunikaci s věřiteli či exekutory, navržení kroků vedoucích ke zlepšení nepříznivé situace případně k jejímu vyřešení.


Zprostředkování přípravy insolvenčních návrhů

Tam, kde je zákonné oddlužení (osobní bankrot) nejvhodnějším řešením, zprostředkujeme zpracování a podání insolvenčního návrhu advokátem nebo insolvenčním správcem. Pro zaměstnavatele to znamená výrazné zjednodušení administrativy, zastavení všech exekucí u daného zaměstnance, jediná srážka ze mzdy a další výhody.

Zastavování protiprávních exekucí

V ČR stále běží až 300 tisíc protiprávních exekucí. Jedná se zejména o exekuce nařízené na základě rozhodčího nálezu. Tyto exekuce umíme sami nebo ve spolupráci s partnery zastavit a případný přeplatek získat pro zaměstnance zpět.


Vzdělávání zaměstnanců

Jak nejlépe předcházet nadměrnému zadlužení a finančnímu propadu a jak ho zvládnout, pokud už nastane. Jaké jsou možnosti obrany a podpory, pokud se člověk dostane do tíživé finanční situace. Přednášíme praktické věci z naší mnohaleté praxe, varujeme před nezákonnými paktikami, se kterými se denně setkáváme.Pozitivní dopady programu

Úspora času a nákladů

Úspora času a nákladů

Snížení fluktuace

Snížení fluktuace

Zvýšení produktivity

Zvýšení produktivity

Zvýšení loajality

Zvýšení loajality

Zlepšení zdraví

Zlepšení zdraví

Ozvěte se nám, pomůžeme i vám.

Email: info@institut-predluzeni.cz

Telefon: +420 608 967 691

Sečtěte a zaokrouhlete (25.6 + 21.1) *

Sečtěte a zaokrouhlete (42.0 + 32.0) *

reference

                                     

                                             

     

Nahoru