PROTIEXEKUČNÍ program ve firmách

Pokud strádá zaměstnanec, strádá i jeho zaměstnavatel

Situace, kdy zaměstnanec řeší vážné finanční problémy, je náročná nejen pro něj samotného, ale značný dopad má i na zaměstnavatele.

Přímým důsledkem jsou zejména vyšší administrativní a provozní náklady, omezené možnosti motivace zaměstnance k vyšší produktivitě nebo vyšší riziko odchodu z práce.

 

Vyřešíme problém s dluhy vašich zaměstnanců

Finančně stabilnější a spokojenější zaměstnanci jsou produktivnější, kreativnější a více proaktivní. Proto jsme sestavili protiexekuční program, ve kterém pomáháme firmám systematicky řešit finanční problémy zaměstnanců.

S dluhy a exekucemi ve firmách máme mnohaleté zkušenosti, přineseme vám odborný pohled na věc, připravíme vám a zrealizujeme vše, co bude potřeba.

Jak Fungujeme? 

Jsme tu pro vás, ať už zadlužení svých zaměstnanců ve firmě již řešíte nebo teprve hledáte cestu, kudy se do toho pustit.
 
Poskytneme vašim zaměstnancům dlouhodobou odbornou a právní pomoc, proškolíme HR oddělení i vedoucí pracovníky a pomůžeme vám i s dalšími věcmi, které se týkají oddlužení. 
 
Ke každému přistupujeme individuálně tak, abychom našli tu nejlepší cestu. Nejsme finanční poradci ani komerční oddlužovací služba. Orientujeme se primárně na pozitivní společenský dopad a růst zisku společností.
 • Dušan Šenkypl ePojisteni.cz
  "Nejdříve jsme se sami snažili podporovat zaměstnance v tíživé situaci prostřednictvím půjček a podobně, posléze jsme začali využívat podporu z Institutu prevence a řešení předlužení... Poskytli jim komplexní podporu, stabilizovali je po psychické stránce a pomohli jim jejich situaci efektivně řešit."
 • Jan Štěpanik Tarifomat
  „Spolupráce nám pomohla, protože jsme dříve pomoc s dluhy řešili vlastními kapacitami s částečnou odborností.“
 • Miroslava Kroupová Tamtamy
  "Vítaná pomoc přišla v létě od Institutu prevence a řešení předlužení, která je jako jediná zaměřená na pomoc firmám. Výsledky po dvou měsících? Proškolený management, HR, i pracovní asistentky, zmapovaná situace všech dlužníků, zatím 1 exekuce zastavena a podán jeden insolvenční návrh."
 • Věra Albertová Edgewell
  Díky vám už někteří naši zaměstnanci řeší svoji finanční situaci. Jsme rádi, že jim (i nám) pomáháte.“

Co Vám nabízíme

Komplexní podpora zaměstnanců

Každý zaměstnanec má možnost využít služeb dluhového poradce, a to online, telefonicky nebo osobně. Součástí této služby je zejména zjištění aktuální výše dluhů, vysvětlení aktuální situace, stabilizace situace, motivace k řešení, asistence při komunikaci s věřiteli či exekutory, navržení kroků vedoucích ke zlepšení nepříznivé situace případně k jejímu vyřešení.


Zprostředkování přípravy insolvenčních návrhů

Tam, kde je zákonné oddlužení (osobní bankrot) nejvhodnějším řešením, zprostředkujeme zpracování a podání insolvenčního návrhu advokátem nebo insolvenčním správcem. Pro zaměstnavatele to znamená výrazné zjednodušení administrativy, zastavení všech exekucí u daného zaměstnance, jediná srážka ze mzdy a další výhody.

Zastavování protiprávních exekucí

V ČR stále běží až 300 tisíc protiprávních exekucí. Jedná se zejména o exekuce nařízené na základě rozhodčího nálezu. Tyto exekuce umíme sami nebo ve spolupráci s partnery zastavit a případný přeplatek získat pro zaměstnance zpět.


Odborná podpora HR a právního oddělení

Zákonné postupy při přijímání zaměstnanců, srážky ze mzdy, co je zabavitelné a co není, jaké jsou povinnosti a práva zaměstnavatele, kam až zachází informační povinnost vůči exekutorským úřadům. Nejnovější legislativní změny.

Vzdělávání zaměstnanců

Jak nejlépe předcházet nadměrnému zadlužení a finančnímu propadu a jak ho zvládnout, pokud už nastane. Jaké jsou možnosti obrany a podpory, pokud se člověk dostane do tíživé finanční situace. Přednášíme praktické věci z naší mnohaleté praxe, varujeme před nezákonnými paktikami, se kterými se denně setkáváme.Pozitivní dopady programu

Úspora času a nákladů

Úspora času a nákladů

Snížení fluktuace

Snížení fluktuace

Zvýšení produktivity

Zvýšení produktivity

Zvýšení loajality

Zvýšení loajality

Zlepšení zdraví

Zlepšení zdraví

Ozvěte se nám, pomůžeme i vám.

Email: info@institut-predluzeni.cz

Telefon: +420 608 967 691

>>Více informací na www.protiexekucniprogram.cz<<

reference

                                     

                                             

     

Nahoru